Alın Germe 2020-01-29T10:07:30+00:00

ALIN GERME

Alın germe estetiği de diğer tüm estetik girişimler gibi genel sağlık durumu iyi olan ve gerçekçi beklentileri olan hastalarda uygulanmalıdır.

Kaş kaldırma işlemi uygun hastalarda sadece botox uygulaması ile yapılabilirken, alternatif yöntemler şunlardır:

-ipler kullanarak askılama yapmak

-şakak (temporal) germe

-endoskopik alın germe

-klasik alın germe

Yaşlılığa bağlı kaşların seviyesinde düşme olan, alın bölgesinde ince kırışıklıklardan ziyade deri katlantıları olan ve özellikle ön saç çizgisi geride olmayan hastalar klasik alın germe operasyonu için uygun adaylardır. Üst göz kapağı estetiği talebiyle gelen bazı hastalarda da aslında problem kaşların düşük olması ve kaş-göz kapağı arası deride yığılma yapmasıdır. Bu hastalarda kaşlara müdahale yapılmadan uygulanacak blefaroplasti işlemi hoş olmayan bir görünüme yol açabilir.

 Kaş kaldırma estetik operasyonunda alında kırışıklıklara neden olan kaslar ile çatık kaşlara neden olan kasların bir bölümü zayıflatılabilir..

Alın germe estetiğinde sonuç yükselmiş ve estetik görünen kaslar ve alın bölgesinde daha genç bir görünümdür. Kadın hastaların aksine erkek hastalarda kaşların fazla kalkması doğru değildir.

Eğer alın germe sonunda ne olacağını görmek istiyorsanız her iki elinizi kaşlarınızın ve gözlerinizin yanlarına koyun ve cildi yukarıya doğru gerin. Genellikle elli yaş üzeri kişilerde uygulansa da bazı hallerde daha genç kişilerde de gerekebilir.

Alın germe işleminde yapılan kesiler dolayısı ile izler saçlı derinin içine ve bazen saçlı deri çizgisine yerleştirilir. Ameliyat öncesi muayene esnasında cerrahınız yüzünüzü, derinizin yapısını ve saçlı deri çizginizi inceleyecektir. Tıbbi özgeçmişiniz sorgulanıp girişimin risklerini arttırabilecek sağlık sorunlarınızın olup olmadığı araştırılacaktır.

Alın germe operasyonu yapılacak işleme göre 45dk-2 saat sürebilir ve lokal anestezi ya da genel anestezi altında uygulanabilir. Ameliyat sonrası aynı gün ya da 1 gün sonra hastalar taburcu edilir.

Ameliyat sonrası ağrı pek olmaz ancak olsa da ilaçlar ile kontrol edilebilir düzeylerde olur. İşleme bağlı alın bölgesinde gerginlik hissi olur ancak rahatsızlık vermez ve zamanla hastalar bunu hissetmez.

Alın germe fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, süresi, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan alın germe

estetiği fiyatları hakkında bilgi alınız.

alin-germe-op-dr-yagmur-kaan-bedir