Bacak Estetiği 2017-08-16T08:37:30+00:00

BACAK ESTETİĞİ

Bacak estetiği yaptıran kadınların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Çünkü atletik, uzun ve biçimli bacaklar estetik bir vücudun tamamlayıcısıdırlar. Bacak estetiğinde kalçalardan ayak bileğine kadar olan bölgede çekiciliği arttırmak ve biçimi güzelleştirmek için işlemler uygulanmaktadır ancak bacak boyuna ve kemik ile ilgili eğriliklere müdahale edilmemektedir.

Bacak estetiği operasyonları bacağının şeklinden memnun olmayan ve operasyona engel bir sağlık sorunu bulunmayan herkese yapılabilir. Bacaklarda yağlanma daha sık basen, uyluk içleri ve diz içlerinde olur. Basen bölgesi yağlanması bacakları kısa gösterirken uyluk ve diz içindeki yağlanmalar ise bacakların eğri gözükmesine neden olabilir. Bazı hastalarda ise hemen diz altında ve ayak bileklerinde kalınlık problemi vardır ve liposuction ile inceltilebilir. Ancak kemik kaynaklı kalınlık olması durumunda sınırlı bir incelme elde edilebilir. Kimi hastada ise sorun diz altı kısımda ve baldırda incelik olmasıdır ve bu hastalarda da baldırlara silikon protezler konularak diz altı daha kalın ve adaleli gösterilebilir. Uygulanacak yöntemler şunlardır:

-Lipsakşın ve lipofilling: Bacak estetiği ya da baldır estetiği amacıyla bacaklarda bölgesel yağ azaltılması gerekli yerlerden (Yağlanma en çok basenler, uyluk içleri ve diz içlerinden olur.) yağ alınabilir. Bacaklara çepeçevre liposuction yapılarak genel bir incelme de sağlanabilir. Diz altı ve ayak bileği çevresi ince kanüllerle inceltilir.

Bu işlemden sonra, alınan ve biriktirildikten sonra çöktürme ya da santrifüj işlemleri ile sadeleştirilen yağlar aynı zamanda deforme alanları düzeltmek ve istenen alanları büyütmek için kullanılabilir. Ayrıca ufak eğrilikler de yağ enjeksiyonları ile gizlenebilir.

-Kalf protezleri: Özellikle baldır bölgesinin çok ince ve zayıf olması istenmeyen bir durumdur ve çirkin görünebilir. Bu durumdan şikayet eden hastalarda kalf protezleri iyi bir çözümdür. Diz arkasından yapılan küçük bir kesi ile özel silikon protez yerleştirilir. Böylelikle bacaklar daha kalın ve kaslı bir görünüme kavuşur, ayak bileği nispeten incelmiş görünür ve bacaklara daha çekici bir görünüm kazandırılır.

-Dolgu uygulamaları: Bacak görünümünden memnun olmayan ancak yağ enjeksiyonu için yeterli yağı olmayan hastalarda hyaluronik asit dolguları yapılabilir. Kalıcı olmayan HA dolguları yaklaşık 1 yıl dayanmaktadır.

Bacak estetiği fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, süresi, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir, bu nedenle en doğru fiyatlar için bacak estetik operasyonu fiyatları hakkında bilgi alınız.

bacak-estetigi-op-dr-yagmur-kaan-bedir