Boyun Germe 2017-08-16T08:32:44+00:00

BOYUN GERME

Boyun germe estetiği sıklıkla yüz germe ameliyatı ile ya da alt yüz bölgesinin toparlandığı operasyonlarla birlikte yapılsa da tek başına da uygulanabilir. Boyun germe operasyonu tüm yüz germe işlemi ile birlikte yapılacaksa şakak bölgesinden başlayıp kulak önünden evam eden ve gerekirse kulak arkasına dönerek oradan da saçlı derinin içerisine uzanan bir kesi yardımı ile yüz ve boyun cildi kaldırılır. Takiben deri altında yer alan ve mimik kaslarımızı da içeren bir tabaka olan SMAS tabakası, hastanın ihtiyacına uygun şekilde dikişlerle gerilir ve yüzün alt tabakası şekillendirilir. Bazen SMAS tabakasının da kaldırılması ve gerdirilmesi şeklinde de bu operasyon gerçekleştirilebilir. Ayrıca boyunda yağlanma varsa genellikle aynı seansta liposakşın yardımı ile yağlar alınır. Boyunda dikey bantlar fazla ise ve hindi boynu görünümü varsa (Boyunda ki platisma kasında gevşeklik varsa) çene altından yapılacak kısa bir kesi ile boyun açılır ve boyun adaleleri (platysma) birbirine dikilir. Bu işlem boyun açısını belirginleştirir. Çene ucu kemiği geride ise çene ucu protezleri ya da yağ enjeksiyonları ile belirginleştirilir. Yüz ve boyundaki deri fazlası kesilerek çıkartılır. İzler kulak önünde, arkasında ve saç içinde gizlenecek şekilde dikilir.

Boyun estetiği cilt elastikiyeti iyi, yaşı genç hastalarda sadece liposakşın ile yağ eksiltilerek de yapılarak boyun inceltilebilir ve boyun açısı belirginleştirilebilir. Ayrıca hastada ihtiyaç varsa, alınan yağlar ile çene ucu, çene kenarları doldurularak belirginleştirilebilir, Marionette çizgileri (dudak kenarından çene kenarına doğru inen çizgiler) doldurulabilir.

Yine cilt elastikiyeti fazla bozulmamış olan hastalarda, iyileşme süreci açısından çok daha konforlu olan boyuna askı işlemleri ile de boyun gerdirme operasyonu yapılabilir. Kalıcı iplerin kullanıldığı askılama uygulamasında boyuna yapılan liposuction işleminin ardından kulak altından yapılan kısa kesilerden, özel ipler yardımı ile boyun cildi hamak şeklinde asılır.

Boyun bantları belirginliği şikayeti olan hastalarda ise sadece botox uygulaması yapılarak bu bantlar yokedilebilir.

Boyun germe estetiği fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, süresi, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için bilgi alınız.

boyun-germe-op-dr-yagmur-kaan-bedir