Çepeçevre Vücut Germe ve Popo Kaldırma 2020-02-14T09:16:00+00:00

ÇEPEÇEVRE VÜCUT GERME

ve POPO KALDIRMA

Çepeçevre vücut germe ameliyatı (sirkümferansiyel-360 derece- abdominoplasti), çoğunlukla obezite ameliyatı olup (zayıflatıcı mide-barsak ameliyatları, mide kelepçesi yada mide balonu ameliyatı) ya da kendi çabalarıyla ciddi anlamda kilo verebilen ve bel arkası ve popo dahil tüm vücudunda belirgin sarkması olan hastalara uygulanan bir ameliyattır. Bu ameliyatla hastanın belinde çepeçevre bir kesi yapılarak, bel arkası, her iki taraf bel yanları ve karın bölgesinde germe yapılırken uygun hastalarda aynı zamanda kendi dokularından popo kaldırma ve büyütme işlemi de yapılabilmektedir.

Bel çevresi estetik ameliyatı sonrasında uyluk yanlarında ve popoda lifting etkisi görülür.

Erkek hastaların karın ve bel çevresi sarkmalarında da uygulanabilen çepeçevre vücut germe ameliyatları genel anestezi altında yapılmaktadır ve ortalama ameliyat süresi 4-6 saattir.

Bu ameliyatın sonrasında karın alt bölgesinde ve yanlarda dikiş yerinizin alt kısmından çıkan 2-4 adet hortum ve uçlarında “dren” (Fransızca “drain” kelimesinden türetilmiştir ve boşaltmak, akıtmak anlamına gelir. Türkçesi “akıtaç” tır.) denilen plastik tıbbi malzemeler görebilirsiniz. Bunlar ameliyat sahasında kan ve diğer doku sıvılarının birikiminin önlenmesi amacıyla yerleştirilir ve ameliyat sonrasından genellikle 1-3. gün doktorunuz tarafından çıkarılırlar. Korkmanıza gerek yok çıkarılırken çok fazla acıtmazlar ve çıkarıldıktan 1-2 gün sonra banyo yapabilirsiniz. Belki de su geçirmeyen pansuman malzemesi kullanılırsa daha erken banyo yapmanız mümkün olabilir.

Çepeçevre vücut germe operasyonundan sonra 1-2 gün içerisinde taburcu olunur ve mümkünse birkaç hafta ayaklar ve baş yükseltilerek yatılır ve 7-10 gün hafif öne eğilerek yürünür. 4 hafta kadar karın korsesi kullanılır. Genellikle 10-15 gün istirahat yeterli olmakta ve hastalar korseleri ile günlük hayatlarına dönmektedirler. 3-4 hafta sonra karın bölgesini zorlayacak mekik çekmek vb. egzersizler dışında  spor yapabilirler ancak ağır egzersizler 6 hafta yasaktır.

Yukarıda bahsi geçen süreler daha çok çepeçevre vücut germe işlemi düşünülerek yazılmışlardır ve kullanılacak tekniğe göre süreler değişebilir.

Çepeçevre vücut germe ameliyatının etkileri kalıcı olsa da hastalar sağlıklı beslenerek ve spor yaparak formda kalmalıdırlar. Çünkü ameliyat sonrasında fazla miktarlarda kilo alma ve/veya gebelik gelişmesi, (mümkündür ve bebek ya da anne için zararsızdır) estetik sonuçları olumsuz etkileyebilme olasılığı taşır. Ayrıca bu prosedürler hastanın gebe kalmasını asla engellemez ve gebeliğe hiçbir olumsuz etkide bulunmazlar.

Çepeçevre vücut germe estetiği sonrasında ki süreç, kullanılan uzun etki süreli ağrı kesici ilaçlar sayesinde çok ağrılı olmamakla birlikte ağrı düzeyleri hastalar arasında farklılık göstermekte ve ilaçlar ile kontrol edilebilmektedir.

Çepeçevre vücut germe operasyonu fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan çepeçevre vücut germe estetik fiyatları ile ilgili bilgi alınız.

Ameliyat sonrası kısa dönemde ameliyat sahasında sıvı birikimi uzun dönemde ise yara izlerinin genişlemesi ve kabarması problemi görülebilir. Bunlar çözümleri olan ve nadir görülen komplikasyonlardır.

Değerli hastalar, çevrenizden çepeçevre vücut germe ile ilgili duyacağınız çelişkili bilgiler olabilir ancak doğru olan her zaman plastik cerrahi uzmanı ile görüşerek vereceği bilgilere güvenmeniz ve tavsiyelerine uymanızdır.

cepcevre-vucut-germe-op-dr-yagmur-kaanbedir