Dolgu 2017-09-28T08:52:03+00:00

DOLGU

Dolgu işlemleri, ameliyatsız estetik işlemler arasında en popüler olan prosedürlerdendir. Yaşlanma, yapısal farklılıklar, yoğun mimik kullanımı, uzun yıllar etki gösteren yerçekimi ve güneş etkisi, sigara tüketimi gibi bir çok nedenle yüzümüzde kırışıklıklar oluşur ve zamanla çizgiler derinleşir aynı zamanda deride nem, hacim ve esneklik kaybı ortaya çıkar. Dolgu uygulamaları ile bu kırışıklıklar giderilmeye veya azaltılmaya çalışılır, nem ve hacim kaybı yerine konulabilir.
Dolgu maddeleri, yüksek teknoloji ile üretilen ve vücudun bir çok yerinde kullanılabilen maddelerdir. Daha sık olarak burun kenarlarından dudak kenarlarına inen oluklarda, yanak bölgesinin doldurulması, elmacık kemiklerinin ve çene ucu kemiğinin büyütülmesi, kaşlar arasında ki oluklar, alın bölgesinde ki oluklar, göz çevresi kaz ayaklarında, göz altı ve göz kenarı olukları, dudakların çevresinde ki ince kırışıklıklarda, dudakların kalınlaştırılması ve kenar hatlarının belirginleştirilmesinde, kaş kenarlarını kaldırmak amacıyla kullanılmaktadırlar.
Önceden geçirilmiş ameliyatlar, deformasyona neden olan hastalıklar, kazalar veya doğmalık sebeplerle ortaya çıkan doku eksiklikleri ve deri çukurluklarının düzeltilmesi için dolgu maddeleri kullanılabilir. Travma sonrası yüzdeki çökmeler, geçirilmiş burun ameliyatı sonrası oluşan birtakım deformiteler dolgu ile onarılabilir.
FDA veya “Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi” ’nin uygulanmasına onay verdiği dolgu maddelerini parantez içinde ki linkten görebilirsiniz.

(https://www.fda.gov/MedicalDevices/ProductsandMedicalProcedures/CosmeticDevices/WrinkleFillers/ucm227749.htm#approved)

Bunlara örnek verecek olursak;
Kalıcı dolgulardan sığır kollajeni içerisinde Polimetilmetakrilat kürelerinden oluşan Artefill ,
Yarı kalıcı dolgulardan, Sculptra ve Radiesse örnektir.
Hyalüronik Asit Bazlı Dolgular: Hyalüronik asit hücreler arası boşluğun temel yapıtaşlarındandır. Kan – hücre arasındaki madde alışverişinde rol oynar. En sık kullanılan ve hayvansal içerikli olmayanlar Juvaderm, Restylane ve Belotero ‘dur.
Kalıcı bir dolgu materyali ile sorunların kökten halledilmesi elbette kulağa daha iyi bir fikir olarak gelebilir ancak unutulmaması gereken nokta, kalıcı veya çok uzun süreli dolguların komplikasyonlarının daha şiddetli ve çözümlerininde daha zorlu olabileceğidir.
Riski azaltmak için mutlak suretle doğru bölgeler için doğru dolgu kullanılmalıdır ve uygulamalar deneyimli bir uzman doktor tarafından steril şartlarda yapılmalıdır.
“Botox ve PRP (ya da diğer mezoterapi uygulamaları)”, dolgu uygulamalarının destekçisidir. Çoğu zaman dolgu, PRP ve botoks üçlüsü, yüz gençleştirme tedavisinde en başarılı ve ilk düşünülmesi gereken uygulamalardır.
Dolgu uygulamaları nadiren lokal anestezi altında ve sıklıkla da EMLA krem ve buz uygulaması altında yapılır. Çok nadiren ağrıya çok duyarlı kişilerde ise damardan ilaç uygulanarak sedasyon anestezisi kullanılabilir.
Dolgu fiyatları uygulanacak bölgeye ve ihtiyaca göre değişmektedir. Net fiyat bilgisi için lütfen iletişime geçiniz.

dolgu-op-dr-yagmur-kaan-bedir

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24