Dudak Estetiği 2017-08-16T08:32:04+00:00

DUDAK ESTETİĞİ

Dudak estetiği denilince akla daha çok dudakları büyütmek gelir çünkü dolgun ve diri dudaklar dişiliğin ve en önemlisi yüz güzelliğinin vazgeçilmezlerinden birisidir. Ancak, dudakların büyüklüğü, dolgunluğu, ince veya kalın olması ve yüzün diğer bölümleri ile olan uyumu ve orantılı olması oldukça önemli olduğundan dudak estetiği için sadece dudak büyütme işlemleri değil küçültme, dudak kenarlarını kaldırma, dudak çevresi deriyi gençleştirme gibi uygulamalarda yapılmaktadır. Ayrıca gülerken dişetleri görünen (gummy smile) ve bu nedenle eliyle ağzını kapatarak gülen üst dudak derisi oldukça kısa kişilerde üst dudağı düşürmek için uygulanan botoks işlemi de bir dudak estetik uygulaması sayılabilir.

 

Dudak büyütmek estetiği amacıyla en çok kullanılan yöntem hyaluranik asit içerikli dolgu maddesi enjeksiyonudur ve sonuçlar kalıcı değildir. Hastanın kendi yağ dokusunun hazırlanarak enjekte edilmesi ile yapılan büyütme işleminde ise ne kadar yağ dokunun dudakta tutunarak yaşayacağı önceden bilinemese de bu yöntemle elde edilen büyütme kalıcıdır. Ancak kalıcı ve belirgin büyüme için birden çok seans gerekebilir.

 

Küçültmek ya da sarkmış dudak kenarlarını kaldırmak içinse lokal anestezi ile yapılabilen cerrahi yöntemler mevcuttur.

Dudak çevresinde ki derinin gençleştirilmesi ise lazer ile soyma işlemleri ve botoks uygulamaları ile sağlanabilmektedir.

 

Dudak estetiği fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, süresi, kullanılacak anestezi, malzeme) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan dudak dolgusu fiyatları ve diğer işlem fiyatları hakkında bilgi alınız.

dudak-estetigi-op-dr-yagmur-kaan-bedir