Gamze Oluşturma Estetiği 2017-08-16T08:26:29+00:00

GAMZE OLUŞTURMA ESTETİĞİ

Gamze oluşturma ameliyatı son yıllarda yaygınlaşan ve popüler olan bir işlemdir. Gülümsemeyle görünür olan doğal gamze yüz hatlarını yumuşatır ve insanlar arasında sempatik karşılanır ve beğenilir.

Doğal Gamze yanaktaki çiğneme kaslarında zayıflıktan meydana gelir. Cerrahi olarak gamze oluştururken de çiğneme kasının planlanan bir noktasında zayıflatma yapılır. Gamze estetiği öncesinde hastayla beraber gamzelerin yanakta ki yeri belirlenir. Ağız içinden yapılan kesiler ile ağız mukozası (içteki ıslak deri) ve yanak kasından parça çıkarılır ve orada amaçlanan zayıflık oluşturulur ve takiben kesi dikilir. Ameliyat sonrası yaklaşık 1 hafta kadar ödem (şişlik) ve hafif morluk gözlenebilir. Ağrı ilk birkaç gün beklensede fazla rahatsız edici düzeylerde olmaz. Şişlik geriledikten sonra gülümsemeyle ortaya çıkan bir gamze oluşması beklenmektedir ancak bazı hastalarda ameliyattan sonra yanakta devamlı bir gamze oluşabilir.

40-60 dk. süren bu işlem lokal anestezi ile gerçekleştirilir. Hasta aynı gün taburcu olur ve ağız içi temizliği için ilk 3 gün gargara kullanması gereklidir.

Gamze estetiği fiyatları için iletişime geçiniz.

gamze-estetigi-op-dr-yagmur-kaan-bedir