Göz Kapağı Estetiği 2017-09-28T08:46:48+00:00

GÖZ KAPAĞI ESTETİĞİ

Göz kapağı estetik ameliyatı ya da göz kabağı torbalanmasının düzeltilmesi işlemleri ile yorgun ve uykusuz görünümden kurtulabilirsiniz. Yüzümüzde yaşlanma belirtilerinin ilk ortaya çıktığı alan olan göz çevresinin görünümü, kırışıklık giderme ve bazı cerrahi müdahaleler ile iyileştirilebilir.

Üst göz kapağı derisinin yığılması, üst göz kapağının düşüklüğü, alt göz kapağının torbalanması ve yanakla birleştiği alanda gelişen çukurluk (göz yaşı oluğu) yapılacak işlemlerle düzeltilebilir.

Göz kapağı torbalanmasının yaşlanma dışında yorgunluk, uyku düzensizliği, sigara kullanımı ve genetik yatkınlık gibi nedenleri vardır ve bu nedenlerden değiştirilebilir olanlara hastalar dikkat etmelidir.

Torbalanma daha çok alt göz kapaklarında meydana gelse de, üst göz kapağı operasyonunda da torbalanmaya neden olan yağ paketleri azaltılır ve üst göz kapağı operasyonu ile üst göz kapağı düşüklüğü de tedavi edilebilir.

Göz kapağı estetiği en sık uygulanan yüz gençleştirme işlemi olup üst göz kapağı ameliyatı 30-60 dk sürerken, alt göz kapağı operasyonu 1-2 saat sürebilir.

Operasyon sonrası sıklıkla aynı gün hasta eve gönderilir. İlk 3 gün artan şişlik ve morluk olabilir ancak şişlik asla gözü kapatacak ve görmeyi engelleyecek kadar olmaz. Şişlik ve morluklar 10 güne kadar geçer. Ameliyat izleri de aylar içerisinde neredeyse farkedilemez duruma gelirler.

Göz kapağı estetiği fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik, alt kapak-üst kapak-kombine, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan göz kapağı estetiği operasyonu fiyatları ile ilgili bilgi alınız.

goz-kapagi-estetigi-op-dr-yagmur-kaan-bedir

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24