Kol Germe 2020-02-12T16:59:30+00:00

KOL GERME (BRAKİPLASTİ) 

Kol germe ameliyatı, kol derisinin sarktığı ya da kol kalınlığının fazla olduğu uygun hastalarda sarkarak çirkin görünüme neden olan dokuların alınması ve kolun inceltilmesi amacıyla gerçekleştirilir. Aynaya bakarken kolunuzu yanlara doksan derece  kaldırdığınızda kolunuzdan aşağıya doğru sarkan deri (ve deri altı dokusu), sizi rahatsız ediyor ise kol germe ameliyatı ile bu görünümden kurtulabilirsiniz. Yer çekiminin etkisiyle dokuların sarkması vücudumuzda bir çok bölgede can sıkıcı görünüme yol açmaktadır. Özellikle fazla miktarda kilo verme sonrası hacim kaybına bağlı deri sarkmasına eşlik eden çatlaklar da (sarkan deri üzerinde ki) kol sıkılaştırma ameliyatı ile çıkarılmaktadır.

Kol germe ameliyatı deri ve deri altı yağ dokusunu ilgilendirdiğinden ağır bir ameliyat olmayıp çoğunlukla genel anestezi altında uygulanmakta ve ortalama 1-2 saat sürmektedir.

Doğru ellerde yapılan ameliyatınızın sonrasında dirsekten koltukaltına doğru uzanan ve kollarınız yanınızda gövdenize yakınken, önden veya arkadan bakıldığında gözükmeyecek bir iz kalmaktadır ve bu izin belirginliği  1 yıl sonunda oldukça azalmaktadır.

Eğer sarkma miktarınız az  ve sarkmanın yeri koltukaltına yakın ise sadece koltukaltınıza önden arkaya doğru yapılacak bir kesi ile hem daha kısa   ve hem de sadece koltukaltında kalacak bir yara izi ile mini kol germe ameliyatı yapılabilmesi mümkündür.

Üçüncü alternatif yöntem ise liposuction ile sarkan alanda ki yağın azaltılması ile sarkmanın giderilmesi olup bu yöntemden fayda görebilmeniz için deri elastikiyetinizin yüksek olmasının gerekmesi dışında sarkmanızın miktarının az olması gerekir. Bu yöntem lazer ile ya da j plasma ile desteklendiğinde deri gevşekliğinin toparlaması açısından daha başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kol germe operasyonu sonrası ertesi gün hastaneden taburcu olabilirsiniz ve 3-4 hafta uygun  bir giysi ya da elastik bandaj kullanmanız gerekmektedir.

Kol sıkılaştırma estetiği sonrasında çeşitli müdahaleleri gerektirebilecek olan kanama, doku altında sıvı birikimi, yara enfeksiyonu  gibi istenmeyen durumlar oldukça nadir de olsa gerçekleşebilmektedir. Daha sık olarak ilaç tedavisi dışında müdahale gerektirmeyen  ödem, morluk ve ağrı-hassasiyet  gibi yan etkiler gelişmekte ve bunlar 1-2 hafta da düzelmektedir.

Ameliyattan sonra günler içinde günlük işlerinizi ve sosyal aktivitelerinizi gerçekleştirebilirsiniz ancak 6 hafta boyunca kollarınızı kullanacağınız ağır spor veya egzersiz yapmamanız gerekecektir.

Kol germe ameliyatı liposuction (liposakşın-yağ emme) işlemi ile birlikte uygulandığında estetik sonuçları daha iyi olabilmektedir.

Kol germe estetiği fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan kol germe operasyonu fiyatları ile ilgili bilgi alınız.

kol-germe-op-dr-yagmur-kaan-bedir

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24