Meme Asimetrisi Estetiği 2020-02-11T08:50:20+00:00

Meme Asimetrisi Estetiği | Göğüs Asimetrisi Düzeltilmesi

Meme asimetrisi estetiği, iki memenin görünümünde farklılık var ise ve hasta bu durumdan rahatsız ise yapılabilir. Aslında insanlarda (kadın veya erkek) iki meme arasında boyutlar, meme başı koyuluğu, meme ucunun yeri, meme altı katlantısının yeri gibi özelliklerin bir veya fazlası açısından sıklıkla asimetri mevcuttur ancak kolay farkedilir düzeylerde olduğunda kişiyi rahatsız edebilir ve kıyafet seçiminde zorluğa ve kıyafet duruşunda memnuniyetsizliğe neden olabilir.

Göğüs asimetrisinin giderilmesi ameliyat ile mümkündür. Sadece liposakşın ile az miktarda büyüklük asimetrisi giderilebilir, ancak meme ucunun yeriyle ilgili asimetriler için özellikle meme başı çevresinde kesi ve dikişlerin olacağı bir müdahale gerekli olacaktır.

Meme asimetrisi düzeltme operasyonu için gelişimin tamamlanmış olması, yani 18 yaş üstü olunması gereklidir. Ancak Poland sendromu, virginal meme hipertrofisi gibi durumlarda hasta 18 yaşından önce de göğüs asimetirisi estetiği olabilir.

40 yaş altı hastalara da, eğer yakın zamanda yapılmadıysa meme ultrasonografisi ve 40 yaş üzeri hastalarda mamografi görüntülemesi yapılır. Bütün ameliyat planlamalarında, Aspirin vb. kan sulandırıcı ilaçlar operasyondan bir hafta önce kesilir ancak hasta için kan sulandırıcı kullanımı mutlaka gerekliyse operasyon için uygun farklı kan sulandırıcı ilaçları ile değiştirilir. (Ancak siz tabiiki de bu tür ilaçları size reçete eden doktora danışmadan kesmeyiniz.)

Sigaranın operasyon öncesi ve sonrası 2 hafta kullanılmaması önemlidir.

Göğüs asimetirisi operasyonu için ameliyat günü hastaneye gelirken makyaj yapılmamalı ve oje varsa silinmeli (evet ayak parmaklarınızdakiler de), takılarınızı çıkarmalısınız, erkek hastalar sakal-bıyık traşı olmalı, rahat ve önden açılabilir kıyafetler tercih etmelisiniz.

Eğer göğüs estetiğinizin genel anestezi altında (ya da bayıltılarak, sizi uyutarak…) yapılması  planlandıysa, operasyondan 6 saat önce hiçbir şey yenmemeli ve içilmemelidir.

Meme asimetrisi estetiği ameliyatı öncesi doktorunuz operasyon sırasında uygulanacak işlemleri planlayacak ve çizimler yapacaktır. Planlanan bu işlemlere göre ameliyat süreniz 45 dk.- 2 saat sürebilir.

Göğüs asimetrisi düzeltme işlemi sonrası hasta aynı gün ya da ertesi gün taburcu olabilir. Sonraki günler sıklıkla konforlu ve ağrısız geçer ancak, kolunuzu kullanacağınız ağır hareketler ilk haftalarda ameliyat bölgesinde ağrıya neden olabilir. Diğer yandan operasyon sırasında meme protezi kullanılmış ise, birkaç gün kol hareketlerinde kısıtlılık olabilir. Pansumanlar doktorunuzun tercihine göre 2-4 gün sonra açılarak kontrol edilir. Hastalar 4-6 hafta sporcu sütyeni kullanmalıdır (erkek hastalar korse ya da bandaj tabii ki). Erken dönemde şişlik olabilir, meme başında hissizlik ve deri üzerinde morluklar olabilir. Bunlar günler içerisinde kendiliğinden kaybolur. İşinize bağlı olarak 3-4 gün içinde normal işinize dönebilirsiniz. 6 hafta ağır sporlardan uzak durmanız gereklidir.

Estetik meme operasyonu da diğer estetik işlemler gibi, kişinin özgüvenini arttıran ve ruh sağlığına olumlu katkı sağlayarak kişiyi mutlu etmeyi amaçlayan bir prosedür olup, sonuçları uzun süreler kalıcıdır.

Meme asimetrisinin düzeltilmesi fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, süresi, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan meme asimetrisi estetiği fiyatları hakkında bilgi alınız.

meme asimetrisi

meme asimetrisi ameliyatı

meme asimetrisi izmir

meme asimetrisi fiyatı

meme asimetrisi fiyatı 2017

meme asimetrisi fiyatları
izmir meme asimetrisi
izmirde meme asimetrisi
izmir meme asimetrisi ücreti

göğüs asimetrisi
göğüs asimetrisi ameliyatı
göğüs asimetrisi izmir
göğüs asimetrisi fiyatı
göğüs asimetrisi fiyatı 2017
göğüs asimetrisi fiyatları izmir 2017
izmir göğüs asimetrisi
izmirde göğüs asimetrisi
izmir göğüs asimetrisi ücreti

Meme Asimetrisi Estetiği

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24