Meme Dikleştirme (Mastopeksi, Göğüs Dikleştirme) 2017-09-28T08:44:03+00:00

Meme Dikleştirme Ameliyatı | Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı (göğüs dikleştirme ameliyatı) özellikle sarkmanın belirgin olduğu memeleri düzeltmek amacıyla yapılır. Meme sarkmasında, meme ucu ve meme başı koyuluğu gövde üzerinde bulunması gereken ideal konumlarında (Normalde meme ucunun, meme altı katlantısının hizasından daha yukarıda olması gerekir.) olmayıp daha aşağıda konumlanırlar. Hatta ileri sarkmalarda meme uçları hasta ayakta dik dururken, gövdenin karşısını değil yeri gösterir ve meme dikleştirme operasyonu ile bu sarkıklık düzeltilir. Memelerin görsel çekiciliğini azaltarak hastaları üzen göğüs sarkması, sıklıkla doğum ve emzirme sonrası ya da fazla kilo kaybı sonrası ortaya çıkar.

Meme dikleştirme estetiği ile hem aşağıda konumlanmış meme başı koyuluğu ve meme ucu ideal konumuna (daha yükseğe) taşınır, hem de gövdeden ileri doğru yüksekliği azalmış olan memenin yüksekliği bir miktar arttırılır. Sarkmış memelerin içi oldukça boşalmışsa ve sadece dikleştirilerek projeksiyonu (yüksekliği) yeterince arttırılamayacaksa, aynı seansta silikon protez yerleştirilerek meme toparlama ameliyatının estetik sonuçları daha da iyileştirilebilir. Plastik cerrahınız en uygun ameliyat planı hakkında mutlaka sizi bilgilendirecektir.

Meme dikleştirme ameliyatı yara izlerinin kalacağı lokalizasyonlar açısından meme küçültme ameliyatına benzer. Göğüs dikleştirme ameliyatında kullanılacak tekniğe göre kalacak ameliyat izlerinizin lokalizasyonları (yerleri) aşağıdakilerden biri olabilir.

  1. Sadece meme başı koyuluğu çevresinde,
  2. Meme başı koyuluğu çevresinde+meme başı koyuluğu alt sınırından diklemesine aşağıya doğru meme altı kat yerine uzanan,
  3. Meme başı koyuluğu çevresinde+meme başı koyuluğu alt sınırından diklemesine aşağıya doğru meme altı kat yerine uzanan ve meme altı katlantısında sağa-sola yanlara devam eden ya da sadece sağa veya sola “j” şeklinde devam eden.

Meme dikleştirme işleminden sonraki yara izleriniz ilk aylarda kolay fark edilir ve kızarık olsalar da bu izlerin belirginliği 1 yıl sonunda oldukça azalmakta ve zor fark edilir hale gelebilmektedirler. Ancak asla tamamen kaybolmamaktadırlar.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sıklıkla genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 1-3 saat sürer. Nadiren lokal anestezi altında da gerçekleştirilebilir. Hastanede yatış süresi sıklıkla 1 gün olup bu süreler değişiklik gösterebilirler.

Göğüs dikleştirme ameliyatı sonrası ayıldığınızda, sıklıkla göğüs duvarınızın iki yan tarafından çıkan plastik hortumlar ve uçlarında “dren” diye bahsedilen plastik tıbbi malzemeler görebilirsiniz. Bunlar ameliyat sahasında kan ve diğer sıvılarını birikiminin önlenmesi amacıyla yerleştirilir ve göğüs dikleştirme ameliyatından 1-3 gün sonra doktorunuz tarafından çıkarılırlar. Korkmanıza gerek yoktur, çıkarılırken çok fazla acıtmazlar ve çıkarıldıktan 1 gün sonra banyo yapabilirsiniz.

Ameliyat sonrası 4 hafta gece gündüz sporcu sütyeni giyilmelidir. Hastalar 3-5 gün içinde rutin hayatlarına dönebilirler ancak 6 haftadan önce kolların ve gövdenin zorlanacağı ağır egzersizlerden kaçınmalıdırlar.

Meme dikleştirme fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, kullanılacaksa eğer protez özellikleri, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan göğüs dikleştirme fiyatları ile ilgili bilgi alınız.

meme dikleştirme

meme dikleştirme ameliyatı

meme dikleştirme izmir

meme dikleştirme fiyatı

meme dikleştirme fiyatı 2017

meme dikleştirme fiyatları
izmir meme dikleştirme
izmirde meme dikleştirme
izmir meme dikleştirme ücreti

göğüs dikleştirme
göğüs dikleştirme ameliyatı
göğüs dikleştirme izmir
göğüs dikleştirme fiyatı
göğüs dikleştirme fiyatı 2017
göğüs dikleştirme fiyatları izmir 2017
izmir göğüs dikleştirme
izmirde göğüs dikleştirme
izmir göğüs dikleştirme ücreti

meme dikleştirme ameliyatı

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24