Meme Estetiği 2017-09-28T08:40:38+00:00

Meme Büyütme Ameliyatı
Göğüs Büyütme Ameliyatı

Meme büyütme ameliyatı (göğüs büyütme ameliyatı) günümüzde kadınlar arasında en popüler meme estetiği ameliyatlarındandır. Kadınlığın önemli simgelerinden olan memelerin,  (“göğüs” kelimesi de halk arasında “meme” anlamında kullanılıyor olsa da, tıbbi olarak vücudun boyunla karın arasında bulunan ve kalp, akciğer vb. organları içine alan bölümüne denir. Buna rağmen yazı içerisinde seo nedenli “göğüs” kelimesi de kullanılacaktır) küçük olması, bu dertten muzdarip kadınları meme büyütme işlemlerini araştırmaya yöneltmektedir. Meme büyütme estetiği dolgu maddeleri kullanılarak yapılabilse de, büyük çoğunlukla silikon protezler kullanılarak gerçekleştirilmektedir ve amaçlanan daha dik, daha dolgun ve daha büyük memeler oluşturmaktır. Az miktarda sarkmış memelerin dikleştirilmesi ve bazı meme asimetrilerinin giderilmesi için de silikon protezler ya da dolgu yöntemleri ile uygulanabilmektedir.

DEVAMI…
meme büyütme ameliyatı

Meme Küçültme Ameliyatı
Göğüs Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı (göğüs küçültme ameliyatı) sadece estetik bir ameliyat değil, aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyattır. Kadınların memeleri, adölesan ve gebelik dönemlerinde ki hormonal değişiklikler nedeniyle ve/veya alınan fazla kilolar nedeniyle oldukça büyük boyutlara ulaşabilir. Ağırlığı artan ve boyutları büyüyen memeler, ruhsal ve bedensel sağlık problemlerine yol açar. Bunu düzeltmenin ve memeleri önemli miktarlarda estetik bir şekilde küçültmenin tek yolu ise meme küçültme ameliyatıdır.

Büyümüş ve ağırlaşmış memeler; boyunsırt ve bel ağrılarına, omuzlarda sütyen askılarının omuz üzerinde izler ve ezikler yaratmasına, memelerin alt kısımlarında pişikkötü koku gelişimine ve ayrıca kıyafet seçiminde güçlüklere ve fiziksel aktivitelerin kısıtlanmasına hatta sosyal fobiye neden olurlar. Özellikle genç hastalarda kamuflaj amaçlı bol kıyafet giyme ve kambur durma eğilimi gözlenir.

DEVAMI…
meme küçültme ameliyatı

Meme Dikleştirme Ameliyatı
Göğüs Dikleştirme Ameliyatı

Meme dikleştirme ameliyatı (göğüs dikleştirme ameliyatı) özellikle sarkmanın belirgin olduğu memeleri düzeltmek amacıyla yapılır. Meme sarkmasındameme ucu ve meme başı koyuluğu gövde üzerinde bulunması gereken ideal konumlarında (Normalde meme ucunun, meme altı katlantısının hizasından daha yukarıda olması gerekir.) olmayıp daha aşağıda konumlanırlar. Hatta ileri sarkmalarda meme uçları hasta ayakta dik dururken, gövdenin karşısını değil yeri gösterir ve meme dikleştirme operasyonu ile bu sarkıklık düzeltilir. Memelerin görsel çekiciliğini azaltarak hastaları üzen göğüs sarkması, sıklıkla doğum ve emzirme sonrası ya da fazla kilo kaybı sonrası ortaya çıkar.

Meme dikleştirme estetiği ile hem aşağıda konumlanmış meme başı koyuluğu ve meme ucu ideal konumuna (daha yükseğe) taşınır, hem de gövdeden ileri doğru yüksekliği azalmış olan memenin yüksekliği bir miktar arttırılır.

DEVAMI…
Meme Dikleştirme Ameliyatı

Meme Asimetrisi Estetiği
Göğüs Asimetrisi Estetiği

Meme asimetrisi estetiği, iki memenin görünümünde farklılık var ise ve hasta bu durumdan rahatsız ise yapılabilir. Aslında insanlarda (kadın veya erkek) iki meme arasında boyutlar, meme başı koyuluğu, meme ucunun yeri, meme altı katlantısının yeri gibi özelliklerin bir veya fazlası açısından sıklıkla asimetri mevcuttur ancak kolay farkedilir düzeylerde olduğunda kişiyi rahatsız edebilir ve kıyafet seçiminde zorluğa neden olabilir.

Göğüs asimetrisinin giderilmesi ameliyat ile mümkündür. Sadece liposakşın ile az miktarda büyüklük asimetrisi giderilebilir, ancak meme ucunun yeriyle ilgili asimetriler için kesi ve dikişlerin olacağı bir müdahale gerekli olacaktır.

DEVAMI…
Meme Asimetrisi Estetiği

Meme Ucu Estetiği
Meme Başı Estetiği

Meme ucu estetiği olarak;

-Kalın meme ucunun inceltilmesi
-Uzun meme ucunun kısaltılması
-Büyük meme ucunun hem kısaltılması hem inceltilmesi
-Gömük meme ucunun çıkarılması
-Büyük çaplı areolanın (meme ucu afında ki koyu alan) küçültülmesi

işlemleri plastik cerrahlar tarafından başarı ile uygulanmaktadır.

DEVAMI…
Meme Ucu Estetiği

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24

meme estetiği

meme estetiği ameliyatı

meme estetiği izmir

meme estetiği fiyatı

meme estetiği fiyatı 2017

meme estetiği fiyatları
izmir meme estetiği
izmirde meme estetiği
izmir meme estetiği ücreti

göğüs estetiği
göğüs estetiği ameliyatı
göğüs estetiği izmir
göğüs estetiği fiyatı
göğüs estetiği fiyatı 2017
göğüs estetiği fiyatları izmir 2017
izmir göğüs estetiği
izmirde göğüs estetiği
izmir göğüs estetiği ücreti