Meme Küçültme (Redüksiyon Mamoplasti, Göğüs Küçültme) 2020-02-11T08:36:37+00:00

Meme Küçültme Ameliyatı | Göğüs Küçültme Ameliyatı

Meme küçültme ameliyatı (göğüs küçültme ameliyatı) sadece estetik bir ameliyat değil, aynı zamanda fonksiyonel bir ameliyattır. Kadınların memeleri, adölesan ve gebelik dönemlerinde ki hormonal değişiklikler nedeniyle ve/veya alınan fazla kilolar nedeniyle oldukça büyük boyutlara ulaşabilir. Ağırlığı artan ve boyutları büyüyen memeler, ruhsal ve bedensel sağlık problemlerine yol açar. Bunu düzeltmenin ve memeleri önemli miktarlarda estetik bir şekilde küçültmenin tek yolu ise meme küçültme ameliyatıdır.

Büyümüş ve ağırlaşmış memeler; boyun, sırt ve bel ağrılarına, omuzlarda sütyen askılarının omuz üzerinde izler ve ezikler yaratmasına, memelerin alt kısımlarında pişik, kötü koku gelişimine ve ayrıca kıyafet seçiminde güçlüklere ve fiziksel aktivitelerin kısıtlanmasına hatta sosyal fobiye neden olurlar. Özellikle genç hastalarda kamuflaj amaçlı bol kıyafet giyme ve kambur durma eğilimi gözlenir.

Sizin de sütyen askılarınız omuzlarınızı eziyorsa, ayrıca yukarıda belirtilen diğer şikayetlerin hepsine veya bazılarına sahipseniz meme küçültme estetiğinden fayda göreceğiniz aşikardır.

Hafif derecede büyük olan memeler, yağ emme (liposakşın) yöntemiyle bir miktar küçültülebilse de, şikayetleri olan hastaların çok büyük bir kısmında çözüm meme küçültme operasyonudur. Sıklıkla genel anestezi altında yapılan göğüs küçültme ameliyatının birçok farklı tekniği ve bazı tekniklerin de çok sayıda modifikasyonları mevcuttur.

Meme küçültme ameliyatı öncesi muayenede yapılacak olan planlama ile hangi tekniğin kullanılacağına doktorunuz tarafından karar verilir.

Kullanılacak tekniğin belirlediği unsurlardan birisi kalacak izlerin lokalizasyonlarıdır. Göğüs küçültme estetiği sonrasında oluşacak izlerin çeşitleri şunlardır:

  1. Vertikal skarlı küçültme (Lolipop yara izi) : Meme başı koyuluğu kenarı boyunca çepeçevre bir iz ve devamında aşşağı doğru düz veya “j” şeklinde uzanan bir iz olur.
  2. Vertikal skarın bulunmadığı meme küçültme: Meme başı koyuluğu kenarı boyunca çepeçevre bir iz ve sadece meme altı kat yerinde ortadan yanlara doğru uzanan bir iz olur.
  3. Ters T skarlı meme küçültme: Meme başı koyuluğu kenarı boyunca çepeçevre bir iz ve devamında aşşağı doğru uzanan ve meme alt katlantısında orta hattan yanlara doğru uzanan bir iz (Yanlara uzanan bu iz oldukça kısa olabileceği gibi uzun da olabilir çünkü bazı hastaların meme tabanları göğüs duvarında daha geniş yer kaplarken bazı hastaların meme tabanları oldukça dar olabilmektedir.)

Meme küçültme işleminden sonraki bir kaç ay kolay farkedilir ve kızarık olsalarda (hatta 2.ay civarları daha da belirginleşebilse de..), bu izlerin belirginliği 1 yıl sonunda oldukça azalmakta ve izler belirsizleşmektedir. Ancak asla tamamen kaybolmamaktadırlar.

Ameliyat genel anestezi altında yapılır ve yaklaşık 3 saat civarı sürer. Hastanede yatış süresi 1 gün olup bu süreler nadiren değişiklik gösterebilirler.

Göğüs küçültme operasyonu sonrasında büyük sıklıkla göğüs duvarınızın iki yan tarafından çıkan plastik hortumlar ve uçlarında “dren” diye plastik tıbbi malzemeler görebilirsiniz. Bunlar ameliyat sahasında kan ve diğer sıvılarını birikiminin önlenmesi amacıyla yerleştirilir ve göğüs dikleştirme ameliyatından 1-2 gün sonra doktorunuz tarafından çıkarılırlar. Korkmanıza gerek yoktur, çıkarılırken çok fazla acıtmazlar ve çıkarıldıktan 1-2 gün sonra banyo yapabilirsiniz.

Meme küçültme ameliyatı sonrasında %80 ihtimalle bebeğinizi emzirebilirsiniz. Bu ameliyat çoğunlukla emzirme yeteneğini bozmaz ancak emzirememe riski sıfır değildir. Başarılı bir meme küçültme ameliyatı sonrasında meme başında his kaybı yaşanmaz.

Ameliyat sonrası 4 hafta sporcu sütyeni gece gündüz giyilmelidir. Hastalar 3-5 gün içinde günlük rutin hayatlarına ve işlerine dönebilirler ancak 4-6 haftadan önce kolların ve gövdenin zorlanacağı ağır spor ve egzersizlerden kaçınmalıdırlar.

Meme küçültme fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan göğüs küçültme fiyatları ile ilgili bilgi alınız.

meme küçültme ameliyatı

Lütfen iletişim bilgilerinizi bırakın.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir en kısa sürede size ulaşacaktır.
Op. Dr. Yağmur Kaan Bedir
‘e direkt olarak da ulaşabilirsiniz.
0(505) 399 69 24

meme küçültme

meme küçültme ameliyatı

meme küçültme izmir

meme küçültme fiyatı

meme küçültme fiyatı 2017

meme küçültme fiyatları
izmir meme küçültme
izmirde meme küçültme
izmir meme küçültme ücreti

göğüs küçültme
göğüs küçültme ameliyatı
göğüs küçültme izmir
göğüs küçültme fiyatı
göğüs küçültme fiyatı 2017
göğüs küçültme fiyatları izmir 2017
izmir göğüs küçültme
izmirde göğüs küçültme
izmir göğüs küçültme ücreti