Mikroiğneleme 2017-08-16T08:41:01+00:00

MİKRO İĞNELEME

Mikroiğneleme işlemi, milimetrik iğneleri olan farklı cihazların (dermapen, dermaroller, dermastamp vb.) deri yüzeyine uygulanması ile cildin dermis tabakasının mikroskopik olarak hasarlanması işlemidir. Oluşturulan hasar sonrası derinin yeniden yapılanması ve daha genç dokularla iyileşmesi amaçlanır.
Ayrıca, dermaroller ya da dermapen ile açılan mikro kanallar sayesinde deri yüzeyine uygulanacak ilaçların yani mezoterapi ürünlerinin de emilimleri oldukça arttırılmış olur.
Mikroiğneleme işlemi amaçlanan tedaviye göre 1-3 hafta ara ile 4-8 seans şeklinde uygulanır ve asıl değişiklikler haftalar sonra ortaya çıkar ve duruma göre yılda bir kez tekrarlanması başarıyı arttırabilmektedir.

Mikroiğneleme işlemi;

-Akne ve izlerinin tedavisinde
-Skar tedavisinde
-İnce kırışıklık tedavisinde
-Cilt gençleştirme amacıyla
-Yüzeyel lekelerin (Güneş lekeleri vb.) tedavisinde
-Zayıf ve dökülen saçların güçlendirilmesi amacıyla

kullanılır.

Kullanılan aparat ne olursa olsun iğnelerin çapı fazla kalın olmamalıdır çünkü 0,25 mm den kalın iğneler skar yani yara izi gelişimine neden olabilir. Ayrıca iğne uzunluğu olarak ta yüz için ideal olanı 1.5 mm uzunlukta ki iğnelerdir.

Uygulama hasta uyanık iken lokal anestezi altında yapılabilir. İşlem sırasında minimal kanama olur ve sonrasında belirgin bir ödem ve morluk gelişmez ancak 1-2 gün içerisinde azalıp kaybolan kızarıklık ve ödem olabilir.

Mikroiğneleme yapılmaması gereken durumlar şunlardır;

1-Son 1 ay içerisinde isotretionin tedavisi görenlerde,
2-Alanda aktif viral (uçuk) ya da bakteriyel enfeksiyon, kanser, siğil vb. lezyon varsa,
3-Kemo ya da radyoterapi görenlerde
4-Kan sulandırıcı ilaç (kumadin, heparin vb.) kullananlarda
5-Keloid gelişimine yatkın olanlarda
Eğer hasta yüzünden ameliyat geçirmişse aynı alana 2-3 ay mikroiğneleme yapılması uygun değildir. Ameliyat kesilerinin olduğu alana ise 6 aydan önce yapılmamalıdır.
Uygulama sonrası sonuçların ortaya çıkması 1- 2 ayı bulabilir ve elde edilen sonuçlar yeterli seans uygulama yapıldıysa 12-18 ay kadar sürmektedir.

Mikroiğneleme fiyatları kullanılan cihaz, seans sayısı ve kombine işlem varlığı vb. değişkenler nedeniyle farklılık göseterebilmektedir: Net fiyatlar için iletişime geçiniz.

mikro-igneleme-op-dr-yagmur-kaan-bedir