Penis Büyütme – Kalınlaştırma 2017-08-16T08:42:35+00:00

Penis Büyütme – Kalınlaştırma

Penis büyütme, penis kalınlaştırma işlemleri cerrahi olarak uygulanan teknikler ile gerçekleştirilir. Her ameliyatta olduğu gibi hastaya önemli kazanımlar sağlayan bu işlemlerinde bazı riskleri mevcuttur. Dolayısı ile hastalar gerçekçi olmalı ve işlemlerin risklerini ve dezavantajlarını bilerek ameliyat olmalıdır.
Uzatma amaçlı en sık uygulanan yöntem penisin asıcı bağlarının (yüzeyel ve derin suspensor ligamanlar; yani Ligamentum fundiforme ve Ligamentum suspansorum) kısmi olarak kesilmesidir. Daha derin yerleşimli olan Ligamentum suspensorum asıl asıcı bağ olup, penisi orta hatta leğen kemiğinin ön kısmına tutturur. Yüzeyel bağ olan Ligamentum fundiformenin, uzatma ameliyatında tamamı kesilmektedir. Ligamentum suspansorum ise en fazla 80% oranında kesilmektedir. Bu bağ tam kesilirse penisin konumu aşağı doğru bir miktar yer değiştirebilir ayrıca ereksiyonda dikliği ve stabilitesi azalır.
Penis uzatma işlemi , libidoyu yani cinsel isteği ve penisin ereksiyon kabiliyetini etkilemez. Kısırlığa neden olmaz ve erken boşalma problemi varsa ona da olumlu ya da olumsuz etki etmez. Ayrıca idrar yapmayı da etkilemez.
Penis kalınlaştırma amacıyla da uygulanan en güvenilir yöntem hastanın kendi vücudundan alınan yağ dokusunu enjekte etmektir. Bu işlemde uygulanan yağların bir kısmı eriyebileceğinden 2 veya 3 seans uygulamak gerekebilir.

penis-buyutme-kalinlastirma-op-dr-yagmur-kaan-bedir