Silhouette Lift 2017-08-16T08:41:35+00:00

Silhouette (Gençlik İpi)

Silhouette dikiş sistemi ile yüz ve boyun bölgenizdeki kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulabilir ve aynı şekilde kaşlarınız kaldırılabilir.
Son yıllarda insanların estetik uygulamalara yönelik ilgileri ameliyatsız ve iyileşme süreci gerektirmeyen yöntemlere doğru kaymaktadır. Dolayısı ile bütün cerrahi branşlarda olduğu gibi estetik cerrahide de daha az doku hasarı oluşturan, daha az riskli ve çok kısa sürelerde (saatler sonra) normal hayata dönmeyi sağlayacak tekniklere (minimal invaziv) olan talep artmaktadır.
Yüz germe ameliyatlarına alternatif olarak ortaya atılan “ip ile askı” teknikleri ilk olarak uygulandıkları dönemlerde minimal invaziv cerrahinin gerektirdiği özellikleri taşıdıkları için rağbet görmüş ve popüler olmuşlardır ancak sonuçların kalıcılığının beklenen sürelerde olmaması ve 12 aya kadar etkilerini önemli ölçüde kaybetmeleri nedeni ile daha az tercih edilir olmuşlardır.
Bu durum göz önüne alınarak yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen “Silhouette soft ve lift” ile önceki tekniklere göre daha uzun süreler kalıcı olması sağlanmıştır. Silhouette iplikleri uygun teknik ile uygulandığı sürece dikiş ve koniler dışarıdan hiç bir şekilde fark edilmemektedir.

Silhouette Lift:

Silhouette lift uygulamasında ipler şakak bölgesinde saçlı deri içinde yapılan 3cm kesiden geçirilerek cilt altına yerleştirilmektedir. Silhouette lift ile yüz, yanaklar ve boyun bölgelerindeki sarkmalara 45-60 dakika gibi çok kısa bir sürede, lokal anestezi altında müdahale edilebilmektedir. Hastaların işlemden 1 gün sonra normal hayatlarına dönebilmelerinin yanı sıra müdahalenin etkilerinin 2 hafta içinde tam olarak kaybolması ile doğal ve yumuşak yüz hatlarının ortaya çıkması en önemli avantajlar olarak görülmektedir. Dokularda sağlanan etkiler 2-4 yıla kadar kalıcı olmakla beraber bir taraftan normal yaşlanma süreçleri de devam ettiği için işlemin sonuçlarının kalıcılığında kişisel faktörler önemli rol oynamaktadır. Eriyen koniler ve erimeyen iplerden oluşan bu sistemde etkinin azalmasını takiben yüz cildindeki mevcut ipler kullanılarak tekrar askı uygulanabilmektedir.

silhouette-op-dr-yagmur-kaan-bedir