Silhouette Soft 2017-08-16T08:41:18+00:00

Silhouette (Gençlik İpi)

Silhouette dikiş sistemi ile yüz ve boyun bölgenizdeki kırışıklıklardan çok kısa sürede ve lokal anestezi ile kurtulabilir ve aynı şekilde kaşlarınız kaldırılabilir.
Son yıllarda insanların estetik uygulamalara yönelik ilgileri ameliyatsız ve iyileşme süreci gerektirmeyen yöntemlere doğru kaymaktadır. Dolayısı ile bütün cerrahi branşlarda olduğu gibi estetik cerrahide de daha az doku hasarı oluşturan, daha az riskli ve çok kısa sürelerde (saatler sonra) normal hayata dönmeyi sağlayacak tekniklere (minimal invaziv) olan talep artmaktadır.
Yüz germe ameliyatlarına alternatif olarak ortaya atılan “ip ile askı” teknikleri ilk olarak uygulandıkları dönemlerde minimal invaziv cerrahinin gerektirdiği özellikleri taşıdıkları için rağbet görmüş ve popüler olmuşlardır ancak sonuçların kalıcılığının beklenen sürelerde olmaması ve 12 aya kadar etkilerini önemli ölçüde kaybetmeleri nedeni ile daha az tercih edilir olmuşlardır.
Bu durum göz önüne alınarak yapılan araştırmalar sonucunda geliştirilen “Silhouette soft ve lift” ile önceki tekniklere göre daha uzun süreler kalıcı olması sağlanmıştır. Silhouette iplikleri uygun teknik ile uygulandığı sürece dikiş ve koniler dışarıdan hiç bir şekilde fark edilmemektedir.

Silhouette Soft:

FDA onaylı olan bu iplerin üzerlerinde yer alan konilerin çift yönlü yerleştirilmiş olması, Silhouette Soft dikişlerinin cilde herhangi bir kesi yapılmadan doğrudan ciltten geçirilen iğneler ile uygulanmasına olanak sağlamaktadır. Silhouette soft iplikleri sadece işlem bölgesine yapılan lokal anestezi ile 15-20 dakika kadar kısa sürede yerleştirilebilmekte, hastalar işlem sonrasında hemen günlük aktivitelerine dönebilmektedirler.
Yüz ve boyunda hacim artışı ve cilt sıkılaşması sağlayan Silhouette Soft dikişleri kaş kaldırma ve şekillendirme amacı ile de kullanılabilmektedir.
Silhouette Soft dikişlerinde koniler ve dikiş materyalinin erimeleri sırasında doku içinde yenilenmeyi sağlayan mekanizmaları uyararak yeni kolajen sentezini uyarması bu sistemin önemli avantajlarından birisidir.

silhouette-op-dr-yagmur-kaan-bedir