Uyluk Germe 2017-08-16T08:36:37+00:00

UYLUK GERME

Uyluk germe ameliyatı diz bölgesi ile kasık arası alanda ki sarkık dokuları toparlamayı amaçlar. Sıklıkla fazla kilo verdikten sonra dizlerden kasığa kadar olan uyluk bölgesinde ki deri ve deri altı dokuların yer çekiminin karşı konulamaz etkisi nedeniyle sarkması hastaları üzen bir görünüme ve kıyafet seçiminde zorluklara neden olmaktadır. Sarkma sonrası artmış yüzey düzensizlikleri ile birlikte belirginleşmiş kırışık deri görünümünü düzeltmekte uyluk germe estetiği ile mümkün olmaktadır.

Uyluk germe operasyonu, kasıkların iç kısımlarında kalacak yatay bir iz ile veya karşıdan bakıldığında gözükmeyecek ve uyluğun iç kısmında kalacak dikey bir iz ile gerçekleştirilebilmektedir. Doktorunuz tarafından yapılacak muayenede deri esnekliğiniz, sarkmanızın miktarı ve lokalizasyonu değerlendirilerek en uygun yöntem tercih edilecektir. Uyluk germe ameliyatı genel anestezi altında 1-2 saat sürmektedir. Aynı gün taburcu edilebilirsiniz, ancak doktorunuzun gerekli görmesi halinde 1 gün yatmanız istenebilir.

Eğer kullanılırsa, ameliyat sahasından çıkan plastik hortumlar ve uçlarında “dren” diye bahsedilen (Fransızca “drain” kelimesinden türetilmiştir ve boşaltmak, akıtmak anlamına gelir. Türkçesi “akıtaç” tır.) plastik tıbbi malzemeler görebilirsiniz. Bunlar ameliyat sahasında kan ve diğer sıvılarını birikiminin önlenmesi amacıyla yerleştirilir ve uyluk sıkılaştırma ameliyatından 1-2 gün sonra doktorunuz tarafından çıkarılırlar. Korkmanıza gerek yoktur, çıkarılırken çok fazla acıtmazlar ve çıkarıldıktan 1 gün sonra banyo yapabilirsiniz.

Hastalar uyluk germe ameliyat sonrası 5-7 gün içerisinde günlük rutinlerine ve işlerine dönebilirler. Ancak 6-8 hafta sonrasına kadar ağır egzersiz yapmaktan kaçınılmalıdır. Ameliyat sonrası 4 hafta korse veya elastik bandaj kullanımı gerekir.

Pansumanın ilk açılma ve değiştirilme günleri cerrahtan cerraha farklılık gösterebilir. Genellikle ameliyat sonrası 2.-3. günler pansumanlar açılıp 2-3 gün ara ile 2 pansuman sonrası korseyi veya bandajı direk yaralar üzerine uygulayabilirsiniz. Pansumanın ilk değiştiği günden sonra banyo yapabilmeniz mümkün olup genellikle ameliyat üzerinden 2 gün geçmiş ise pansuman değişmeyecek olsa da banyo yapmanız mümkündür.

Sadece deri ve deri altı yağ dokusuna müdahale edilen bir ameliyat olması nedeniyle şiddetli ağrıya acıya neden olmaz (ancak ameliyat sonrası dönemde ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilen ağrılar olabilir.)

Uyluk germe ameliyatı liposuction (liposakşın-yağ emme) işlemi ile birlikte uygulandığında estetik sonuçları daha iyi olabilmektedir.

Uyluk germe estetiği fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan uyluk germe operasyonu fiyatları ile ilgili bilgi alınız.

uyluk-germe-op-dr-yagmur-kaan-bedir