Yanak Yağının Alınması Estetiği 2017-08-16T08:25:59+00:00

YANAK YAĞININ ALINMASI ESTETİĞİ
(HOLYWOOD YANAĞI)

Yanak yağının alınması estetiği, dışarıdan iz olmadan sadece ağız içinden yapılan 1-2 cm kesiler ile yanak yağ yastıkçığı olarak bilinen Bitchat yağ dokusunun azaltılması işlemidir. Yanak yağı azaltılması operasyonundan özellikle yanakları dolgun hastalar fayda görürler ve sonuç olarak yanakta çökme değil düzleşme ve tombulluğun azalması şeklinde bir sonuç elde edilir.

Yanak yağı eksiltilmesi ameliyatı sadece kadınlara değil erkeklere de uygulanabilir. Operasyon lokal anestezi ile de yapılabilmekte ve 20-30 dk. sürmektedir. Hasta ameliyat sonrası aynı gün taburcu olabilir ancak birlikte başka ameliyatlar da yapıldıysa taburcu edilmeyebilir.

İşlem sonrası ağız içinde ki yaralarda 1-2 tane dikiş olur ve bu dikişler günler içerisinde düşer, dikiş aldırmaya gerek olmaz. Operasyon sonrası ilk 3-4 gün ağız hijyenine dikkat etmek ve reçete edilen gargara ile ağız temizliğini sağlamak önemlidir.

Holywood yanağı operasyonu sadece kadınlara değil erkek hastalara da uygulanabilir ve genç yaşta ki hastalarda daha etkili sonuçlar elde edilmektedir.

Yanak yağının alınması fiyatları için bilgi alınız.

yanak-yagi-alma-op-dr-yagmur-kaan-bedir