Yüz Germe 2017-08-16T07:39:02+00:00

YÜZ GERME

Yüz germe operasyonu yüzün bazı alanlarında ki yaşlanma belirtilerini düzelterek kişinin yüz görünümünü gençleştirmeyi sağlar.

Yaşlanma sürecinde yüz bölgesinde temelde üç değişiklik gerçekleşir:

1-Yer çekimine bağlı olarak yumuşak dokuların aşağıya doğru sarkması. (Sarkma, kalın ciltlerde daha belirgindir. Kaşlar, üst göz kapakları, yanaklar ve boyun yerçekiminden en çok etkilenen yapılardır.) Yaşımız arttıkça kaşlarımız ve üst kapaklarımız aşağıya doğru yığılır, yanaklar aşağıya doğru sarkar ve sarkarken burundan dudaklara doğru inen ve dudak kenarından çene kenarına doğru inen çizgiler derinleşir. Çene kemiğinin kenarında yığılmalar başlar, boyun cildi gevşer ve gıdı belirginleşir.

2-Yüzde mevcut yumuşak dokunun kütlesinde azalma meydana gelir. Deri altı dokusunun azalması nedeniyle cilt incelir, yanaklar dolgunluğunu kaybeder, gözler çukura kaçar, gözaltı torbaları belirginleşir, orta yüz bölgesi düzleşir. Orta yüz dolgunluğunu kaybederken yüz cildi çene kenarlarına yığılır. Gençken oval olan ya da tepesi aşağıda bir üçgen gibi olan yüz zamanla yuvarlaklaşır ve üçgen tabanı aşağı döner.

3-Deri, yaşlanma ile birlikte incelir, elastikiyetini kaybeder. Güneşe bağlı olarak yüzde lekeler, ileride kansere dönüşebilecek deri lezyonları oluşur. Mimik kaslarımızın etkisi ile mimik çizgileri oluşur ve zamanla bu kırışıklıklar derinleşir. Bunlar en çok göz kenarlarında kaz ayakları şeklinde, kaş çatmaya bağlı olarak kaşların arasında dikey çizgiler, kaşları kaldırmaya bağlı olarak alında yatay çizgiler şeklinde ortaya çıkarlar. Cilt kalınlığı nispeten ince olan kişilerde kırışıklıklar daha fazla olur.

Yüz germe ameliyatı temelde bu değişikliklerden “sarkma” problemini çözerken ilgili alanlarda “kırışıklık” problemini de düzeltir. Ayrıca kullanılan tekniğe bağlı olarak yüzün bazı alanlarında “kütle kaybı” problemine de çözüm olabilir.

Yüz germe fiyatları çok sayıda değişken nedeniyle (uygulanacak teknik ve zorluğu, süresi, kullanılacak anestezi, ameliyatın yapılacağı hastane vb.) farklılıklar göstermektedir ve bu nedenle en doğru fiyatlar için doktorunuzdan yüz germe

estetiği fiyatları hakkında bilgi alınız.

yuz-germe-op-dr-yagmur-kaan-bedir